Fasiken vilken otur? Jag kan bara säga att jag bränt i Media Player, och då fungerade det bra
Meddela jättegärna hur det går om ni provar samma sak i Media Player, är väldigt nyfiken på om det fungerar eller ej.
Just nu provar vi både på en pc, och äntligen bränna wma på min mac =) får se hur det går =)Avenger skrev:![]()
Fasiken vilken otur? Jag kan bara säga att jag bränt i Media Player, och då fungerade det bra(tills jag repade sönder skivan)
Meddela jättegärna hur det går om ni provar samma sak i Media Player, är väldigt nyfiken på om det fungerar eller ej.
Hehe ja. Det var dessutom ganska bra tryck i stereon när den spelar CD, är inte så dåligt som när man spelar radio.Avenger skrev:Gött
Nu vet jag att "bara" Media Player verkar fungera dåDå behöver jag heller inte prova med andra program
Treble funkar nu märkte jag. Ja jag får väl också byta ut högtalarna fram så byxbenen fladdrar av basen sen. =)Avenger skrev:Där kan jag hålla med dig totalt, i ALLA mina Chrysler så har ljudet varit mycket "bättre" bak än fram, så jag brukar bara justera lite på "spaken" på stereon
Men på min Stratus komepenserade jag ljudet genom att köpa nya högtalare fram i dörrarna (ej diskanterna), fungerade bra
PS, gött att ljudet blev bättre med CD, kanske något knas med mottagningen på stereon?
Jag kom på nu hur man ska göra så det var ganska lätt. Tog väl ca 1h att byta hela klabbet med länkage och allt. Men på den nya så gick armarna skittrögt jämfört med den gamla. Så jag dränkte grejorna i 5-56 och kullagerfett. Så jag hoppas att det håller ihop nu och inte pajar igen.Avenger skrev:Hej!
Denna manual kanske kan hjälpa dig:
http://www.usabilforum.se/forumuppladdn ... system.pdf
Det var det enda jag kunde hitta
Mvh
Jonathan
Ingen aning du. Hur kollar man det?Avenger skrev:
Roligt att det är fixat
Fick du garanti från Osby?
ja jag får kolla det.Avenger skrev:Tror dom har 6 månaders garanti på icke elektriska delar, hör gärna med dom om det stämmer

Ja jag vet att det finns en solsensor på instrumentpanelen. Eftersom AC´n inte ger felkoder antar jag att den fungerar som den ska.Avenger skrev:BRa att ni provar det först, det verkar (enligt manualen) vara väldigt mycket att lossa innifrån när man ska lossa värmepaketet.
Tror inte du behöver lufta systemet.
Vet ej vilka anslutningar det är, men är det inte vanliga slangklämmor som håller fast slangarna?
Här är en bild för att illustrera, där går de två slangarna in i torpedväggen och där bakom är värmepaketet.
Tänkte även kolla med dig, har du en solsensor i bilen? Sitter innuti bilen vid framrutan. Inte märkt något konstigt med den?Den ska justera värmen automatiskt om man hade det klimatpaketet?
Bara ifall du inte visste att det fanns en solsensor (om det nu gör det
)